Kim jesteśmy?

Wszystkie rajdy organizujemy dla Was jako Stowarzyszenie Kaszuki Mazuki. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000655649. Siedzibą stowarzyszenia jest miasto Gdańsk, a podstawową jednostką terytorialną na płaszczyźnie działalności – województwo pomorskie. Działalność stowarzyszenia opiera się przede wszystkim na aktywnym uczestnictwie członków we wszystkich podejmowanych pracach i przedsięwzięciach.

Kto tworzy stowarzyszenie?

Stowarzyszenie tworzą ludzie, którzy pasjonują się aktywnymi formami spędzania czasu oraz samym Pomorzem pod różnymi jego aspektami (historycznymi, turystycznymi, motoryzacyjnymi, komunikacyjnymi, itp.). Swoją pasję i wiedzę chcemy przekazać innym w ciekawy, mało popularny sposób, organizując regularne i okolicznościowe rajdy turystyczno-nawigacyjne na terenach aglomeracji gdańskiej i reszty województwa. Organizacja wzięła się z potrzeby promowania aktywnej formy spędzania czasu przy równoczesnym poznawaniu ciekawych i niekoniecznie znanych miejsc na Pomorzu.

Jak to się zaczęło?

Pierwszym rajdem zorganizowanym od początku do końca przez naszą ekipę był I Rajd Ikarusa we wrześniu 2009r. Po nieprzewidywanym sukcesie tego rajdu, zaczęliśmy organizować kolejne rajdy. Z czasem zyskiwania doświadczenia i rozwijaniu pomysłów, zostało utworzone Stowarzyszenie Kaszuki Mazuki.

Czemu stowarzyszenie nazywa się Kaszuki Mazuki?

Kilka lat temu, w 2011 roku przygotowując jedną z edycji Rajdu Ikarusa, robiliśmy notatki podczas nocnego objazdu trasy… Było mega ciemno, bujało w samochodzie, więc objazdowy pilot napisał niewyraźnie pytanie. Pytanie, które jak przepisywał na czysto w komputerze przed następnym objazdem, brzmiało nieco inaczej niż miało brzmieć pierwotnie… Miało brzmieć: „Jakie małe dostawcze Suzuki widzisz na wprost? Odp: Carry”. Brzmiało jednak: „Jakie maty dostawcze kaszuki mazuki widzisz na wprost? Odp. Cerny.” Oczywiście nie zabrakło jeszcze komentarza, że „LOL, ale to głupie” i mnóstwa śmiechu. Dobrze, że na jednym objeździe trasy nie poprzestajemy i sprawdziliśmy takie swoje kwiatki… I właśnie ten oto „kwiatek” został nam w pamięci do tego momentu stworzenia naszego stowarzyszenia z naszą autorską nazwą… Także absolutnie nie należy doszukiwać się jakiegokolwiek znaczenia, bo „Kaszuki Mazuki” to neologizm.