kontakt@kaszukimazuki.pl

FAQ

stowarzyszenie Kaszuki Mazuki

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Nie, wyścigi na naszych rajdach zabronione. Zgodnie z ideą rajdów turystyczno-nawigacyjnych w pierwszej kolejności liczy się precyzja, a zalecane przy niektórych rajdach czasy uwzględniają spokojną jazdę uwzględniającą przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Tak, piloci i reszta ekipy mogą startować bez względu na wiek, a kierowcy wg przepisów określających wiek do posiadania prawa jazdy (zależnie od kategorii pojazdu, którym będą poruszać się na rajdzie).

Tak, może być jedna. Jednak z doświadczenia sugerujemy, by w ekipie był kierowca i pilot, ponieważ jednej osobie ciężko koordynować bezpieczną jazdę z opisem trasy (itinererem) przygotowanym przez organizatorów.

Nie. Do startu w rajdzie turystyczno-nawigacyjnym nie potrzebne są licencje lub pozwolenia.

Tak. Regulamin uwzględnia podstawowe warunki naszych rajdów, aby później nie było niejasności co do przejrzystości ich zasad. Regulamin jest udostępniany razem z formularzem zgłoszeniowym na rajd. Pamiętaj: nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.

W formularzu zgłoszeniowym są podstawowe dane nt. ekipy, która zgłasza się do rajdu: imię i nazwisko kierowcy oraz pilota, dane techniczne pojazdu (marka i model, rocznik, numery rejestracyjne) oraz kontakt do ekipy (e-mail oraz numer telefonu). Dane wrażliwe są tylko do wglądu organizatorów – nie są udostępniane publicznie.

Nie. Dane z formularza zgłoszeniowego są tylko i wyłącznie dla organizatora (Stowarzyszenia Kaszuki Mazuki) – nie udostępniamy ich.

Pojazd startujący w rajdzie musi spełniać podstawowe warunki techniczne, które są powszechnie weryfikowane podczas przeglądów cyklicznych.

Przede wszystkim dobry humor.  Nie ma żadnych rzeczy, które standardowo wymagamy w rajdach, by zabrać ze sobą. Możesz zabrać to, co zapewni Ci personalnie komfort podczas kilkugodzinnej podróży na rajdzie. Jedynym wyjątkiem jest latarka, którą sugerujemy zabrać na nocnych rajdach.

Rajd zazwyczaj trwa w przedziale czasowym 5-6 godzin, zależnie od rajdu. Konkretny czas przejazdu jest podawany na początku odprawy, by uczestnicy wiedzieli w jakich ramach czasowych mają się zmieścić.

Na naszych rajdach trzymamy się maksymalnie 100 kilometrów na całą trasę. Jeśli trasa wybiega ponad tą długość, informujemy o tym przed rajdem.

Nie ma takiego wieku. Na nasze rajdy zapraszamy pojazdy zabytkowe, jak i pojazdy nowoczesne (także te, które dopiero wyjechały z fabryki).

Należy zapoznać się z zasadami rajdów, które opisaliśmy w zakładce „o rajdach > zasady”, szczególnie jak czytać itinerer i jak należy wypełniać kartę drogową.

Nie. Każda osoba, niezależnie czy zna teren czy nie, powinna bez problemu poradzić sobie z itinererem (opisem trasy) – wystarczy, że będzie uważna w czytaniu itinerera oraz aktywnie uczestniczyć w trakcie rajdu.